[Sticky] Образование в Дания  

RSS

Cosmo Admin
(@admin)
Cosmo Admin Admin
Присъединен: преди 1 година
Публикации: 31
07/12/2018 1:54 pm  

Тук можете да коментирате и задавате въпроси относно кандидатстването, университетите, обучението и реализацията с диплома от Дания. 

This topic was modified преди 9 месеца by Cosmo Admin

Цитат
anasteisy
(@anasteisy)
Нов потребител
Присъединен: преди 8 месеца
Публикации: 2
18/02/2019 12:10 pm  

Здравейте, чувала съм, че само в Дания образованието е безплатно, много ми се иска да уча в чужбина и да си намеря хубава работа, но нашите нямат много възможности, пък и ме притеснява, това че знам само английски, а не датски, има ли вариант да уча безплатно, но в англоговоряща страна?

ОтговорЦитат
Cosmo Admin
(@admin)
Cosmo Admin Admin
19/02/2019 5:45 pm  

Здравейте @anasteisy,

Всъщност, има доста държави предоставящи възможността за безплатно, но качествено образование. По-познатите са Дания, Финландия, Швеция и Норвегия. Те не са англоговорящи, но всъщност предлагат доста бакалавърски и магистърски програми на английски, така че за Вас не е необходимо да владеете местния език. 
Други държави, които предлагат безплатно или почти безплатно образование чрез държавни субсидии за хора с ниски доходи са Италия и Испания, където множество програми с преподават отново на английски език.
В Германия и Австрия пък сте освободена от всички семестриални такси и дължитее само минимални административни такси, които обикновено са на повече ор 50 до 200 евро на семестър(подобно на таксите за университетите в България). 
Ако се интересувате конкретно от англоговоряща страна, то тогава бихме ви препоръчали Шотландия и държавните университети в страната, която ввсъщност е и част от Великобритания. В нея се говори и преподава изцяло на английски език, а европейксите студенти получават държавна субсидия само на база гражданството си, която ги освобождава от всички такси и образованието в престижните шотландски университети може да Ви излезе абсолютно безплатно. 

Ако имате още въпроси или се нуждаете от повече информация и съдействие - моля, клинете на Оранжавия бутон горе в дясно и се запишете за БЕЗПЛАТНА КОНСУЛТАЦИЯ с Експерт на Космо.

ОтговорЦитат
anasteisy
(@anasteisy)
Нов потребител
Присъединен: преди 8 месеца
Публикации: 2
05/03/2019 11:26 am  

Аз бях отписала Великобритания, тъй като сега нали много се говори по новините за Брекзит, как стоя нещата с образованието и таксите, ако излязат от ЕС? Ще трябва ли да си плащаме таксите и дали ще се приема после дипломата в Европа?

ОтговорЦитат
Cosmo Admin
(@admin)
Cosmo Admin Admin
15/03/2019 11:56 am  

Здравейте @anasteisy

Последният Ви въпрос е свързан с Великобритания, затова ще Ви помолим да се насочите към секцията за образование във Великобритания,

понеже тази тема се чете от родители и ученици, които се интересуват от образование в Дания.

Ако имате още въпроси или се нуждаете от повече информация и съдействие - моля, клинете на Оранжавия бутон горе в дясно и се запишете за БЕЗПЛАТНА КОНСУЛТАЦИЯ с Експерт на Космо. 

ОтговорЦитат
Сподели: